Dane firmy

https://www.upadlosci-konsumenckie.pl/przypadki-upadlosci-konsumenckiej/osoba-fizyczna-nieprowadzaca-dzialalnosci-gospodarczej


upadlosci-konsumenckie.pl


Szeligiewicza 4, 40-074 Katowice

Tel: +48 793 434 596

Domena: https://www.upadlosci-konsumenckie.pl/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Osoby prowadzące własne przedsiębiorstwo nierzadko są narażone na utratę płynności finansowej. Tyczy się to zwłaszcza małych firm, dla których dłuższy przestój w produkcji, niekorzystny kontrakt czy wzrost cen materiałów, może doprowadzić nawet to bankructwa. Jednym z rozwiązań niekorzystnej sytuacji jest ogłoszenie upadłości.

Upadłość konsumencka osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą jest obłożona dodatkowymi warunkami, które musi spełnić przedsiębiorca. Przede wszystkim wniosek o upadłości należy złożyć w odpowiednim terminie, tj. do 30 dni od daty wystąpienia podstawy do niewypłacalności. Następnie firma musi zostać wykreślona z rejestru CEIDG.

Dalsze postępowanie zależy od stanu majątkowego dłużnika, między innymi czy majątek pozwala na pokrycie w krótkim czasie kosztów postępowania upadłościowego.

Sąd bierze również pod uwagę argumentację dotyczącą tego, dlaczego były przedsiębiorca jest niewypłacalny. Jeżeli problem wystąpił poprzez nieumiejętne zarządzanie, wniosek może zostać odrzucony.

Więcej informacji można uzyskać na upadlosci-konsumenckie.pl.

upadlosci-konsumenckie.pl | Upadłość konsumencka osób fizycznych prowadzących działalność
Brak komentarzy! Bądź pierwszy/a!

Inne firmy w pobliżu:

AQUAWIERT


Bielska 85, Miedzybrodzie Bialskie

Użyj wyszukiwarki by zlokalizować biznes